FAQ

Dlaczego polecacie magnetyczny kabel USB?

Chociaż został wzmocniony, port USB nie jest niezniszczalny i może ulec uszkodzeniu przy niewłaściwym traktowaniu (kto nie pociągnął nigdy za kabel przypięty do czegoś niech pierwszy rzuci kamień). Używanie połączenia magnetycznego praktycznie eliminuje tę możliwość chroniąc w ten sposób zarówno miecz, jak i sam kabel oraz drugi port (np. komputera albo ładowarki), do którego jest podpięty. Dodatkowo wtyk zabezpiecza port od brudu, który mógłby się dostać do środka, a który ciężko byłoby potem usunąć. Z jego użyciem wiąże się jeszcze jedna zaleta, bo służy on za wskaźnik ładowania - LED na wtyczce zmienia kolor w zależności od tego, czy ładuje, czy nie.Jak długo miecz będzie działał na jednym ładowaniu?

To zależy głównie od wybranego koloru. Te podstawowe - czerwony, zielony, niebieski oraz biały - zapewniają standardowy czas pracy (około 3-4 godziny), jednak ich mieszanie wymaga więcej energii. Jeśli chcesz, żeby miecz był żółty (co wymaga jednoczesnego użycia czerwonego i zielonego koloru), skróci to jego czas działania do około 2 godzin.Jak długo potrwa pełne ładowanie?

Około 4 godziny, zakładając użycie zwykłej ładowarki do telefonu (minimum 1A).Jak wytrzymałe jest ostrze?

Ekstremalnie. Jest stworzone z bardzo odpornego na uderzenia materiału, który spotkać można na przykład w ekwipunku policji w trakcie demonstracji. W trakcie uderzenia ostrze zamiast pęknąć ugina się. O ile nie użyjesz siły wystarczającej, żeby wyrządzić poważną krzywdę swojemu przeciwnikowi (czego nigdy nie wolno próbować) jest bardzo mało prawdopodobne, że jesteś w stanie w jakikolwiek sposób uszkodzić ostrze. W trakcie testów wytrzymało bezproblemowo uderzenia o takiej sile, że ciężko było utrzymać je w ręce. Mimo wszystko warto mieć kilka rzeczy na uwadze. Po pierwsze, nie wolno uderzać z dużą siłą niczego, co nie jest ostrzem drugiego miecza - jeśli mocno uderzysz w skałę, albo kant twardej, drewnianej ławki, może ono pęknąć. Jeśli używasz go poprawnie (uderzając w inne miecze, a nie ich właścicieli ani otoczenie), oba ostrza ugną się by zaabsorbować uderzenia. Dla lepszych i bezpieczniejszych doświadczeń najlepiej uderzać w środkową część miecza, co najmniej kilka centymetrów od rękojeści oraz czubka.Czy mogę wyjąć ostrze?

Jest to możliwe, jednak nie powinno się tego robić. Po zdjęciu do środka może dostać się pył i brud, a w dodatku może to być niebezpieczne, jeżeli przypadkowo włączysz miecz patrząc na diodę LED. Jest naprawdę bardzo mocna i może uszkodzić wzrok.Czy muszę w jakiś sposób zajmować się mieczem?

Niespecjalnie. Jedyną rzeczą, na którą trzeba zwracać uwagę to śruba, która przytrzymuje ostrze. Dobrze sprawdzić raz na jakiś czas, czy się nie poluzowała - mogłoby to doprowadzić do zamiany ostrza w pocisk przy szczególnie mocnym zamachnięciu.Czy mogę otworzyć miecz?

Nie. Wszystko opracowane jest tak, żeby nigdy nie było potrzeby otwierania go. Wszystko, czego potrzeba jest dostępne z zewnątrz i nie wymaga jakiegokolwiek rozbierania miecza.


Czy miecz jest wodoodporny?

Nie. Prawdopodobnie nie uszkodzi się, jeżeli złapie Cię lekka mżawka, jednak rozsądnym jest chronić go przed jakąkolwiek wilgocią - szczególnie od spodu, gdzie znajduje się port USB i otwory głośnika.


© 2019 The Web Cookies. All rights reserved.