OPAKOWANIE

Twój miecz 2 przyjdzie bezpiecznie zapakowany w tekturową tubę z piankowym wypełnieniem 1. Aby ją otworzyć wystarczy wyciągnąć prawą zatyczkę i po prostu wysunąć miecz. Lewa zatyczka jest przymocowana permanentnie i nie powinna być wyciągana. Mieczowi zawsze towarzyszy kilka dodatków - kluczyk imbusowy 3 do śruby blokującej ostrze i drugi na zapas, kabel USB typu C 4 w wersji zwykłej (standardowo) lub magnetycznej (opcjonalnie) oraz instrukcja 5, która wyjaśni podstawy bezpiecznego i efektywnego używania miecza. Dodatkowo, jeśli tak wybierzesz, w paczce będzie również akrylowa podstawka 6 do złożenia oraz zatyczka do ostrza 7, która przyda się, gdy chcesz wyjąć ostrze i bawić się mieczem bez niego.

PODSTAWKA

Akrylowa podstawka jest bardzo prosta w złożeniu - wystarczy złożyć otrzymane elementy jak na zdjęciu wyżej i gotowe. Elementy powinny wchodzić do podstawy z lekkim oporem tak, by z niej nie wypadały.

ZATYCZKA

Jeśli chcesz wyjąć ostrze, warto mieć pod ręką zatyczkę w jego miejsce. Będzie nie tylko wyglądać ładnie, ale też ochroni Twoje oczy przed bardzo jasną diodą LED, która znajduje się w środku i dla gołego oka może być niebezpieczna. Pamiętaj także, by na wyjęte ostrze nałożyć okrągły kapsel, który ochroni jego wnętrze przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

POŁĄCZ SIĘ

Sercem każdego miecza jest specjalnie zaprojektowany kontroler, który pozwala dokładnie dopasować zachowanie miecza do swoich preferencji w najmniejszym szczególe. Pierwszym krokiem jest jednak połączenie się z komputerem - wymagana do tego jest jakakolwiek maszyna z systemem Windows 7, 8, 8.1 lub 10.


Port USB typu C znajduje się na końcu każdego miecza. Upewnij się, że wtyczka kabla jest w pełni wciśnięta. Podłącz drugą stronę kabla do komputera i włącz aplikację. Teraz pozostaje tylko włączyć miecz i powinien się sam automatycznie połączyć z programem. Jeżeli używasz kabla magnetycznego warto zwrócić uwagę, że ładowanie może odbywać się w dowolnej orientacji wtyczki magnetycznej, ale dane mogą być przesyłane tylko w jednej. Jeżeli aplikacja nie chce się połączyć odwróć wtyczkę przy mieczu i problem powinien się rozwiązać.


POZNAJ APLIKACJĘ

Ekran aplikacji podzielony jest na kilka ważnych sekcji. Najbardziej inreresującą oczywiście jest ta pozwalająca na zmianę ustawień ustawień miecza i to właśnie ona zajmuje większość ekranu 1. Po lewej stronie znajduje się pasek wyboru 2 który pozwala na określenie która część zachowania miecza będzie edytowana. Prawie wszystkie zmiany można podejrzeć na żywo za pomocą przycisku preview 3, natomiast by zapisać je w mieczu należy wcisnąć przycisk upload 4. Jeśli tego nie zrobisz to przy następnym włączeniu miecz dalej będzie używał starych ustawień.


Najważniejszą część mamy opisaną, teraz pozostaje tylko pasek informacji u góry, który pokazuje poziom głośności 5, naładowanie baterii 6 oraz wybrany zestaw ustawień - preset 7. Między presetami można przełączać się już w aplikacji wciskając szarą ikonkę miecza.

DOUBLE PRESET - CO TO TAKIEGO?

Double preset to jedna z ciekawszych funkcji StuntSabera. Pozwala ona na trzymanie zapisanych w mieczu dwóch absolutnie niezależnych zestawów ustawień, z których każdy jest wciąż pod ręką. Gdy ta opcja jest włączona, pierwszy zestaw włącza się krótkim wciśnięciem przycisku, a drugi nieco dłuższym.

WŁĄCZENIE

Włączanie i wyłączanie miecza to coś, co robi się bardzo często i obie te akcje posiadają praktycznie te same możliwości konfiguracji. Dźwięk można wybrać z listy 1, natomiast prędkość zapalania/gaśnięcia miecza ustawiana jest za pomocą dwóch przycisków 2 pozwalających na ustawienie jej w zakresie od prędkości całkiem powolnej do natychmiastowego włączenia. To jednak nie koniec bajerów - pozostał jeszcze jeden. Za pomocą przycisku blink 3 można włączyć biały błysk, który podkreśli całą sekwencję. Po aktywowaniu tej opcji na pasku koloru pojawi się linia z trzema kropkami 4. Każdą z kropek można przeciągać by ustawić ramy czasowe błysku.

KOLOR OSTRZA - STATYCZNY

Nie ma nic prostszego, niż wybór koloru. Po prostu naciśnij (możesz też nacisnąć i przeciągnąć kursorem) gdziekolwiek na kolorowym kółku 2 i patrz, jak zmienia się kolor ostrza Twojego miecza. Jeśli chcesz możesz też sterować osobno każdym z kolorów przeciągając myszką jeden z czterech kolorowych pasków. Dźwięk wybierany w tej sekcji 1 to jeden z najważniejszych - to odgłos jaki miecz wydaje przez cały czas gdy jest włączony.


Niepozornie wyglądające przyciski na dole 3 pozwalają na wybór między statycznym, stałym kolorem ostrza, a efektem pulsowania, który zostanie szerzej opisany w następnym rozdziale.

KOLOR OSTRZA - DYNAMICZNY

Zakładka efektu pulsowania pozwala na spore szaleństwo, jeśli chodzi o kolor ostrza. W tym trybie niestety nie jest możliwe podglądanie zmian na bieżąco 1, ale wciąż można zrobić to po prostu zapisując zmiany na mieczu. Głównym elementem jest tutaj pętla w kształcie elipsy, która reprezentuje kolor miecza w czasie. Jest zdefiniowana przez punkty 2, które można dodawać i usuwać używając przycisków u góry 3. Punkty można przesuwać na osi czasu by w ten sposób zdefiniować w jakim czasie ma nastąpić przejście z jednego koloru w drugi. By zmienić kolor w danym punkcie wystarczy go zaznaczyć i użyć kolorowego koła 4 tak samo, jak używa się go przy zwykłym statycznym kolorze. Czas trwania całego efektu reprezentowany jest przez ikonę zegara 5 - po najechaniu na nią pokaże się czas w sekundach.


Weź pod uwagę, że ten tryb pozwala nie tylko na zmianę miecza w dyskotekową atrakcję, ale też na bardziej subtelne efekty - jak chociażby efekt oddychania pojedynczego koloru.

UDERZENIE

Czas na kolejną ważną partię ustawień miecza - to jak zachowuje się, gdy w coś uderzy. Ustawienie czułości 1 jest bardzo ważne szczególnie, jeśli chcesz wykonywać szybkie akrobacje - warto wtedy ustawić sobie czułość High, by uniknąć przypadkowych aktywacji przy szczególnie szybkich ruchach. Możesz wybrać 4 różne dźwięki 2, które będą losowo odtwarzane przy wykryciu uderzenia. Oprócz efektu audio jest również efekt wizualny - miecz trzykrotnie błyśnie kolorami 3 oraz prędkością jaką wybierzesz 4. Ostatnia lista dźwięków 5 dotyczy specjalnej akcji symulującej miecze w zwarciu, którą aktywuje się ręcznie przyciskiem.

ODBICIE

Ta zakładka pozwala wybrać dźwięki 1, które odtwarzane są przy specjalnej akcji symulującej odbicie strzału - aktywowanej przyciskiem w mieczu. Możesz również okreslić, czy miecz powinien wtedy błysnąć 2 - jeśli tak, będzie to ten sam błysk, jaki został ustawiony w poprzedniej zakładce.

RUCH

Tak jak przy uderzeniach, tutaj także możesz wybrać czułość miecza 1 oraz odtwarzane dźwięki 2. Tutaj możesz także aktywować dynamiczny tryb dźwięku 3 - przy tej opcji włączonej czułość oraz wybrane dźwięki nie mają znaczenia, bo miecz będzie je generował sam dynamicznie odpowiadając na każdy swój ruch. Możesz wybrać modulację tego dźwięku - warto poeksperymentować.


W tym miejscu znajduje się również dość nieortodoksyjna funkcja - dynamicznie zmieniający się kolor ostrza 4. Działa tylko wtedy, gdy miecz ustawiony ma stały kolor (a nie efekt pulsowania). Możesz wybrać jeden z czterech podstawowych kolorów - czerwony, niebieski, zielony oraz biały, które będą zapalać się tym jaśniej, im szybciej poruszasz mieczem. Na przykład, gdy miecz ustawiony jest na kolor czerwony, a w opcji dynamicznego koloru wybierzesz zielony, w trakcie ruchu kolor będzie przechodził z czerwonego w pomarańczowy. Warto wypróbować tą opcję - może akurat się spodoba.

WIROWANIE

Jeśli korzystasz ze statycznego dźwięku jest jeszcze dodatkowa zakładka, która Cię zainteresuje - możesz tutaj aktywować wirowanie 1, które spowoduje, że miecz będzie odtwarzał inne dźwięki 2 gdy wykryje, że miecz jest w ciągłym ruchu. Możesz określić jak wiele razy pod rząd musi zostać wykryty ruch miecza, zanim zmieni się dźwięk. Za każdym razem, gdy miecz przestanie się poruszać w ciągu, licznik się zresetuje i będzie odtwarzany normalny dźwięk.

PRZYCISK

Ostatnia zakładka dotyczy przycisku. Tutaj możesz wybrać metodę wyłączania miecza 1 tak, by była dla Ciebie jak najwygodniejsza. Druga opcja odpowiedzialna jest za specjalne akcje 2 - zwarcie (gdy dwa miecze stykają się ostrzami) oraz odbicie (symulujące odbicie strzału). Miej na uwadze, że niektóre opcje wzajemnie się wykluczają - jeśli chcesz aktywować opcję odbicia strzału konieczne będzie zmienienie wyłączania miecza na długie naciśnięcie.


Na pewno nie uszło Twojej uwadze, że przycisk w mieczy jest podświetlany. Tutaj możesz sterować jego zachowaniem 3 - od zawsze wyłączonego do zawsze włączonego, nawet gdy sam miecz jest wyłączony. Będzie to powoli rozładowywać baterię ale za to jak wygląda! Ostatnie ustawienie dotyczy opcji double preset 4, którą możesz wyłączyć - nie wiem czemu, ale opcja jest :)

© 2019 The Web Cookies. All rights reserved.